Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Jak zacząć oszczędzać?

wysokiezyski

Mój profil

Interesuję się oszczędzaniem, inwestowaniem, minimalistycznym męskim stylem życia.

Opis bloga

Wysokie zyski można osiągnąć dzięki podejściom do oszczędzania i inwestowania, jakie stosuję i tu opisuję.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 30932 osób

Wysokie Zyski

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


wysokiezyski

Jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach stosowaliśmy coraz częściej. Albowiem zarówno ostatecznie zdaliśmy sobie sprawę z tego, że wskazane jest mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak nazywaną "czarną godzinę". Niewątpliwie znaczna część z nas posiada przynajmniej jedno konto bankowe oraz konto ekonomiczne.

Konto w banku - jak zacząc oszczędzac na emeryturę

Jak wynika z wielu sondaży, to naturalnie konta oszczędnościowe są otoczeniami na których lokujemy ewentualne nadwyżki monetarne - najczęściej jednak nie ma tego zbyt wiele. Nie ma zarówno co ukrywać: to wytworny sposób, jeżeli chcemy odroczyć pieniądze na chwilę a potem bez żadnych ciągłości sięgnąć po nie w momencie potrzeby. Konta gospodarcze są z reguły nisko oprocentowane, nie będą wskutek tego nadawały się wówczas, gdy myślisz o cyklicznym oszczędzaniu środków co miesiąc.

O ile chcesz zacząć cykliczne zachowywanie, wskazane jest umieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być dużo - chodzi tylko o to, byś przez dwa albo trzy miesiące, w porównaniu do rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na dodatek, że pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien termin niedostępne i nie możesz nimi swobodnie manipulować.

Nawet oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie rozpocząć, nawet jeśli zachowywanie będziesz rozpoczynać od klasycznego zera albo od niezwykle małej kwoty. Doczekaj jedynie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, choćby na rachunek oszczędnościowy małą sumę.

Nie odczujesz tego szczegółu w dziennym działaniu, a po paru miesiącach będziesz mile zaszokowany zauważając, iż bez większych poświęceń udało Ci się coś odwlec.


Głosuj (0)
elokata243 17:01:15 13/01/2015 [Powrót] Komentuj