Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Cichy komputer?

wysokiezyski

Mój profil

Interesuję się oszczędzaniem, inwestowaniem, minimalistycznym męskim stylem życia.

Opis bloga

Wysokie zyski można osiągnąć dzięki podejściom do oszczędzania i inwestowania, jakie stosuję i tu opisuję.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 19545 osób

Wysokie Zyski

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


wysokiezyski

Cichy komputer?

Mimo to, że coraz częściej planujemy na zakup komputerów mobilnych, to w naszych lokalach non stop renomą cieszą się pecety stacjonarne, przynoszące znacznie większe możliwości - są nie tylko tańsze, przysparzają większą alternatywę przeróbek modułów, jakkolwiek dodatkowo mogą stać się względnie ciche! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to wiąże? Już na początek należy wspomnieć, iż są dwie strategie chłodzenia komponentów - pierwszą są aktywne wiatraki, które są głównym zarzewiem wrzasku, drugą zaś są wszelakiego rodzaju radiatory. Więcej tutaj.

To rzecz jasna komputer chłodzony pasywnie może stać się najspokojniejszą jednostką, bo poszczególny raban będzie wykrywał się z samych składników, takich jak napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednak użycie krążka SSD). Pożądane byłoby pamiętać o tym, że pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów potrzebuje właściwie przewiewnej obudowy, która zapewni stosowne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza.

Pasywne chłodzenie komputerów zapewnia bezgłośną pracęZdawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" składniki, które poprzez niewielką moc obliczeniową nie wywołują wielkich ilości ciepła do otoczenia. Nic w wyższym stopniu mylnego! Dzisiaj elementy komputerowe są stwarzane w ten sposób, aby były jak w największym stopniu skuteczne i eksploatowały jak najmniej żywości - skutkiem tego istotna jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - fabrykanci kart graficznych, czy mikroprocesorów sami przysparzają nam bardzo niejednokrotnie wybór przy zakupie - czy chcemy otrzymać komponent schładzany pasywnie, czy aktywnie.

Nic nie stoi aczkolwiek na przeszkodzie, aby na pewno w czas wykorzystywania danej jednostki odmienić sposób jej chłodzenia!


Głosuj (0)
elokata243 17:01:33 13/01/2015 [Powrót] Komentuj