Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Gdzie kupić złoto jako monety i sztabki

wysokiezyski

Mój profil

Interesuję się oszczędzaniem, inwestowaniem, minimalistycznym męskim stylem życia.

Opis bloga

Wysokie zyski można osiągnąć dzięki podejściom do oszczędzania i inwestowania, jakie stosuję i tu opisuję.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 19545 osób

Wysokie Zyski

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


wysokiezyski

Gdzie kupić złoto jako monety i sztabki

Srebro i złoto to jedyna realna waluta rozpoznawalna od dziesiątek wieków, nie ulega procesowi dewaluacji, ponieważ jest skończona ilość takiego materiału naturalnego i nie da się go zwielokrotnić w jakąś niezwykłą metodą. Nie ważne, czy w przyszłych latach posiadanie metalu szlachetnego będzie legalne, to tego typu rodzaj pieniądza warto posiadać. Nie zapominajmy jednak, iż nie należy ładować wszystkich swoich środków w srebro!
Należałoby się zastanowić, czy nabywać złoto a może srebro? To zależy od zasobności Twego portfela, jeśli mówimy o drobnych poziomach (poniżej 10 000 złotych), to raczej srebro, większe nabycia metali szlachetnych można podzielić na srebro i złoto.

Gdzie kupić złoto
Srebro i złoto lokacyjne nie ma najmniejszej korelacji z biżuterią (obrączki to tzw. złom metali szlachetnych mający prawdziwą wartość dopiero po przetopieniu). Cena rynkowa złota (tzw. cena SPOT) bywa wartością niestałą w czasie i obecnie podawana bywa w dolarach.
Nabywać powinno się monety oczywiście bulionowe o jak najbardziej rozpoznawalne w skali świata, a zatem nie żadne okazjonalne pamiątki po Papieżu Polaku. Do selekcji jest kilka bulionowych monet znanych w świecie, np.: Kurgerrand. Należy mieć się z daleka od tego co z Chin, w tamtym rejonie znacznie prościej o podróbki.
Istotnych jest trochę szczegółów, kiedy już wyselekcjonowaliśmy dany rodzaj monety. Opinie w sieci na temat sprzedawcy, do tego czy przesyłka będzie typu krótkoterminowa albo "terminowa". Jako krótkoterminową uznaje się do pięciu dni roboczych - oczywiste jest, że towar powinien być w magazynie w trakcie sprzedaży.
Powinno się brać pod rozwagę możliwość spotkania podróbek, z tego powodu nie cena powinna być kluczowa przy nabyciu. Tylko dobra opinia o sprzedawcy, renoma samego złotego kruszcu. Zakłada się, iż im lżejsza moneta, tym trudniej ją podrobić (w spore sztabki potrafią oszuści do środka włożyć wolframowe pręty cechujące się zbliżonym ciężarem właściwym do złota). Dlatego najlepiej nie przekraczać wagi 1oz. Zdecydowanie Trudniej podrobić małą monetę niż złotą sztabkę.
W jaki sposób podzielić na części własny majątek finansowy? Na początku przemyśleć, jaka część powinna zostać zamrożona na długi czas, pozostałą część można oszczędzać na różny sposób (akcje). W dalszej kolejności należy podzielić pieniądze przeznaczone na srebro w ustalonych częściach. W trakcie dywersyfikacji 10% powinno się ulokować w złote monety 1oz, tu najlepiej sprawdzą się monety pokroju: Maple Leaf.
Źródło: http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/


Głosuj (0)
elokata243 12:28:09 30/07/2015 [Powrót] Komentuj